Péče o pleť

 

Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností, biologického věku.

 

Je důležité správně určit typ pleti, abychom pleť zbytečně nezatěžovali látkami, které naše kůže nepotřebuje a naopak dodali ty látky, které potřebuje pro zdravý a svěží vzhled.

 

 Co je v péči o pleť nejdůležitější?

 

  • výběr správného kosmetického přípravku (je zbytečné pleť nadměrně promašťovat nebo naopak nesprávně vysušovat, vše vede k poškození pleti)

 

  • kosmetické přípravky nanášíme vždy na dokonale vyčištěnou pleť (pleť čistíme ráno i večer), stačí malé množství krému, ideálně je volit krém v hygienickém balení s pumpičkou nebo nabírat špachtličkou. Pokud saháme do krému prsty, zanášíme do něj mnoho neviditelných nečistot a bakterií, které krém a účinné látky v něm obsažené znehodnocují.

 

  • při aplikaci jakýchkoliv kosmetických přípravků kůži zbytečně nenatahujeme, ale nanášíme jemně. Jako první vždy aplikujeme oční krémy, opět velice jemně, protože kolem očí je pokožka ještě tenčí a citlivá.  Abychom agresivnějšími kosmetickými přípravky určenými pro pleť nepodráždili citlivou oční sliznici, nanášíme krém na obličej až po očních krémech. Nezapomínáme ani na krk a dekolt!

 

Přečtěte si článek o tom, jak pečovat o svou pleť a jaké rozlišujeme typy pleti.